Бібліотечні заходи
“Дощ полив”
25 січня бібліотекар завітав до учнів 7 класу з бібліотечним заходом, присвяченим творчості Ліни Костенко.
“Ввічливі слова”
20 січня у 4 класі був проведений бібліотечний захід “Ввічливі слова”, на якому пригадали “чарівні слова”, без яких неможливо жити, розібралися у тонкощах вітання та ознайомилися з книжкою “Азбука ввічливості” Г.Васильєвої.
Історія книги
16.12.2021
Сьогодні шкільний бібліотекар завітав до найменших учнів нашого ліцею – 1 класу.
Діти з інтересом передивилися анімаційний фільм, у якому йшлося про історію виникнення та розвитку книги, поділилися своїми враженнями від побаченого та почутого, долучилися до лав читачів шкільної бібліотеки та обрали свою першу книжечку.
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
«Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»
01.10 – 31.10.2021
З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).
Щоб пишатися рідним краєм і любити його, важливо добре знати його історію, мову, культуру. З огляду на це одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство, яке грунтується на принципах гуманізації, демократизації, системності, науковості й культуро-відповідності.
На основі методичних рекомендацій завідувачем бібліотеки був розроблений план проведення місячника і втілений в життя.
Було виготовлено «Інформаційний паркан», на якому розміщено газетні вирізки із «Вістей Балаклійщини», в яких описано події, пов’язані із нашою школою та селом та оформлено тематичну папку «Історичний портрет рідного краю».
Для учнів 9 класу проведено краєзнавчу екологічну годину «Природні парки Харківщини», на якій діти дізналися про Кицівську пустелю, другу за величиною в Україні, Чепільські мілові гори, Гомільшанські ліси. Урок супроводжувався відеороликами з Інтернету.
У 2-4 класах пройшли краєзнавчі читання «Дитячі поети рідного краю», на яких бібліотекар ознайомив присутніх з творчістю Зіборової Ірини Василівни та Крота Віктора Андрійовича. Також бажаючі підготувалися до цього уроку, вивчивши вірші цих поетів та продекламувавши їх. До того ж серед слухачів було оголошено конкурс малюнків «Ілюструймо твори місцевих поетів».
Учні ліцею залюбки взяли участь у фотоконкурсі «Рідний край в об’єктиві». Найкращі роботи виставлені на офіційному сайті. Також на сайті створено віртуальну виставку книжок «Блакитні очі Батьківщини».
Серед учнів 8 класу проведено турнір знавців літератури рідного краю, а в 7 класі – конкурс віршів «Природа у поезії».
Найяскравішою подією Місячника вважаю вернісаж «Рушникове диво», який створено завдяки роботам вчительки Блудової О.І.
Всеукраїнський день бібліотек.
30.09.2021
Традиційно, в останній день вересня, ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек, а бібліотекарі – своє професійне свято.
Саме в цей день завітали першачки до бібліотеки П’ятигірського ліцею, де, після привітань бібліотекаря з професійним святом, познайомились з бібліотекою, її правилами та книжками.
Під час екскурсії завідувач бібліотеки Вербицька Наталія розповіла дітлахам про важливість книги та бібліотеки у житті людини, ознайомила з розташуванням фонду, нагадала про необхідність обережного поводження з підручниками.
Дітлахів зацікавили постійнодіючі акції : “Макулатурінг” та “Збір батарейок на утилізацію”.
Диво калинове
08.09.2021
Учні 7 класу під керівництвом завідувача бібліотеки взяли участь у проекті “Диво калинове” та виготовили постери з інформацією про рідну мову, щедро проілюструвавши їх власними малюнками та аплікаціями з періодичних видань.
Всесвітній день книги та авторського права
2021-04-23

23 квітня, щорічно відзначається Всесвітній день книги та авторського права – починаючи з 1996 року. Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15.11.1995 року. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарок.
Щороку 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких — визнати чарівну силу книг, що є зв’язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії — видавців, книго розповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто яке стає Світовою книжковою столицею, щоб упродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року. Головне святкування відбувається щорічно в штаб – квартирі ЮНЕСКО. Туди запрошують продавців книг, видавничі компанії та митців, щоб поділитися своєю пристрастю до книг та читання, проводячи практичні семінари для молоді з типографії, ілюстрування, книгопереплетення, книгодрукуванння.
Бібліотекар нашої школи долучився до святкування цієї події, оформивши книжкову виставку “Книги – рушій прогресу” та провівши ранкову зустріч з учнями 3 класу “23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права”.