Бібліотечні заходи

Цікаво про Шевченка

Всесвітній день письменника

Учні 4 класу завітали до бібліотеки ліцею напередодні 
Всесвітнього дня письменника.
У світі чимало цікавих книжок, які відкривають перед нами великий
світ, надихають нас, захоплюють та роблять наше життя цікавішим. І
кожну з цих книжок створив письменник — людина, для якої розповідь
історій є сенсом життя.
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день
письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer).
Повна назва свята – Всесвітній день миру для письменника.
У сучасному світі налічується близько 200 000 письменників, визнаних
професійними авторами своїх творів. Вони пишуть на понад 150 світових
мовах, доносять свої думки до широкого людського загалу, знаходять у
багатьох душах відгуки і навіть формують людський світогляд. 
 

День пам’яті Небесної сотні

Небесна сотня

 

Національний тиждень читання

Бібліотека П’ятигірського ліцею долучилася до Всеукраїнської тематичної акції “Національний тиждень читання”.

У  10 класі був проведений урок-презентація “Поети-воїни”, присвячений літературним митцям, які взяли до рук зброю та боронять нашу Батьківщину.

Поети-воїни

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З Україною в серці

Виставка учнівських малюнків “З Україною в серці”.

Патріотичні долоньки

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у П’ятигірському ліцеї відбулася акція-аплікація “Патріотичні долоньки”, до якої долучилися учні 1-4 класів.

Бібліотекар нагадала учням про держані символи: як необхідно поводитись під час звучання гімну, що означає герб та що символізують кольори прапору; чому саме було обрано синій та жовтий кольори для виготовлення патріотичної аплікації.

 

18 вересня відзначають Міжнародний день читання електронних книг.

18 вересня, у Міжнародний день читання електронних книг, у 8 класі був проведений бібліотечний відео-урок, на якому бібліотекар розповів про переваги та недоліки електронної книги та провів опитування з метою визначення популярності цього виду носія інформації.

З винаходом електронної книги ми дійшли до того, що чудо читання доступне кожному, хто має комп’ютер, планшет чи смартфон.

Електронні книги дають вам можливість взяти з собою улюблених авторів та історії, та насолодитися ними в будь-який час. Незалежно від того, чи знаходитесь ви в літаку на висоті 10000 км, чи відпочиваєте, згорнувшись калачиком на дивані, ви можете поринути у світ написаної історії. Ще одним із плюсів електронної книги є те, що ви можете носити з собою десятки, а то й сотні документів на одному компактному електронному пристрої.

 

Варто пам’ятати, що електронна книга – не заміна традиційній, а просто ще один варіант розповсюдження та використання інформації. Якщо багато років тому можливість читати книги була далеко не у всіх людей, то сьогодні все набагато легше: майже кожна людина може дозволити собі читати будь-де в будь-якому форматі.

Де знайти електронні книги? Звичайно, як і паперову, електронну книгу ви можете придбати на спеціальному сайті. Але навіщо купувати, якщо можна почитати безкоштовно! Якщо є книга – значить є і бібліотека. На просторах Internet існує багато офіційних електронних бібліотек, які надають доступ до повних текстів абсолютно безкоштовно.

Представляємо вам деякі з електронних бібліотек, які неодмінно стануть вам у нагоді.

«Світова цифрова бібліотека» https://www.wdl.org/

Міжнародна цифрова бібліотека, яка створена за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США. Надає доступ до найкращих зразків культурної спадщини різних країн світу.

 

Електронна бібліотека української літератури Торонтського університету (Канада) http://sites.utoronto.ca/elul/index.html

Особистий проект професора університету Максима Тарнавського. Бібліотека створена для забезпечення вільного і безкоштовного доступу до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам.

«LIBRARIA» https://libraria.ua/

Електронний архів української періодики містить великий масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань.

 

«ВІДКРИТА КНИГА» https://sites.google.com/site/openbookclassic/

Безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Портал не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання.

Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури 

http://ae-lib.org.ua/index.htm

Окрім художніх творів та белетристики, тут є ще й роботи з філології та філософії.

 

«Національна бібліотека України для дітей» http://www.chl.kiev.ua/

Головна книгозбірня України для дітей. Проєкти «Електронна бібліотека» та «Почитайко» надають доступ до відсканованих видань та аудіокниг.

 

 

автор: БІБЛІОТЕКАР дата: ВЕРЕСНЯ 18, 2020 

ПРОЕКТ “БІБЛІОТЕКА ONLINE”

 

 

“Дощ полив”

25 січня бібліотекар завітав до учнів 7 класу з бібліотечним заходом, присвяченим творчості Ліни Костенко.

“Ввічливі слова”

20 січня у 4 класі був проведений бібліотечний захід “Ввічливі слова”, на якому пригадали “чарівні слова”, без яких неможливо жити, розібралися у тонкощах вітання та ознайомилися з книжкою “Азбука ввічливості” Г.Васильєвої.

Історія книги

16.12.2021

Сьогодні шкільний бібліотекар завітав до найменших учнів нашого ліцею – 1 класу.

Діти з інтересом передивилися анімаційний фільм, у якому йшлося про історію виникнення та розвитку книги, поділилися своїми враженнями від побаченого та почутого, долучилися до лав читачів шкільної бібліотеки та обрали свою першу книжечку.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

«Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

01.10 – 31.10.2021

З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек було проведено  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

Щоб пишатися рідним краєм і любити його, важливо добре знати його історію, мову, культуру. З огляду на це одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство, яке грунтується на принципах гуманізації, демократизації, системності, науковості й культуро-відповідності.

На основі методичних рекомендацій завідувачем бібліотеки був розроблений план проведення місячника і втілений в життя.

Було виготовлено «Інформаційний паркан», на якому розміщено газетні вирізки із «Вістей Балаклійщини», в яких описано події, пов’язані із нашою школою та селом та оформлено тематичну папку «Історичний портрет рідного краю».

 

Для учнів 9 класу проведено краєзнавчу екологічну годину «Природні парки Харківщини», на якій діти дізналися про Кицівську пустелю, другу за величиною в Україні, Чепільські мілові гори, Гомільшанські ліси. Урок супроводжувався відеороликами з Інтернету.

У 2-4 класах пройшли краєзнавчі читання «Дитячі поети рідного краю», на яких бібліотекар ознайомив присутніх з творчістю Зіборової Ірини Василівни та Крота Віктора Андрійовича. Також бажаючі підготувалися до цього уроку, вивчивши вірші цих поетів та продекламувавши їх. До того ж серед слухачів було оголошено конкурс малюнків «Ілюструймо твори  місцевих поетів».

 Учні ліцею залюбки взяли участь у фотоконкурсі «Рідний край в об’єктиві». Найкращі роботи виставлені на офіційному сайті. Також на сайті створено віртуальну виставку книжок «Блакитні очі Батьківщини».

Серед учнів 8 класу проведено турнір знавців літератури рідного краю, а в 7 класі – конкурс віршів «Природа у поезії».

Найяскравішою подією Місячника вважаю вернісаж «Рушникове диво», який створено завдяки роботам вчительки Блудової О.І.

 

Всеукраїнський день бібліотек.

30.09.2021

Традиційно, в останній день вересня, ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек, а бібліотекарі – своє професійне свято.

Саме в цей день завітали першачки до бібліотеки П’ятигірського ліцею, де, після привітань бібліотекаря з професійним святом, познайомились з бібліотекою, її правилами та книжками.

Під час екскурсії завідувач бібліотеки Вербицька Наталія розповіла дітлахам про важливість книги та бібліотеки у житті людини, ознайомила з розташуванням фонду, нагадала  про необхідність обережного поводження з підручниками.

Дітлахів зацікавили постійнодіючі акції : “Макулатурінг” та “Збір батарейок на утилізацію”.

Диво калинове

08.09.2021

Учні 7 класу під керівництвом завідувача бібліотеки взяли участь у проекті “Диво калинове” та виготовили постери з інформацією про рідну мову, щедро проілюструвавши їх власними малюнками та аплікаціями з періодичних видань.

 

Всесвітній день книги та авторського права

2021-04-23

23 квітня, щорічно відзначається Всесвітній день книги та авторського права – починаючи з 1996 року. Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15.11.1995 року. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарок.

Щороку 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких — визнати чарівну силу книг, що є зв’язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії — видавців, книго розповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто яке стає Світовою книжковою столицею, щоб упродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року. Головне святкування відбувається щорічно в штаб – квартирі ЮНЕСКО. Туди запрошують продавців книг, видавничі компанії та митців, щоб поділитися своєю пристрастю до книг та читання, проводячи практичні семінари для молоді з типографії, ілюстрування, книгопереплетення, книгодрукуванння.

/Files/images/2020-2021/bbloteka/IMG_20210423_092742.jpg

Бібліотекар нашої школи долучився до святкування цієї події, оформивши книжкову виставку “Книги – рушій прогресу” та провівши ранкову зустріч з учнями 3 класу “23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права”.

/Files/images/2020-2021/bbloteka/IMG_20210423_092834.jpg