Зарахування дітей до 1 класу 2023/2024 навчального року

З 15 березня розпочинається електронна реєстрація до закладів ЗЗСО

за адресою https://school.isuo.org/

Регіональні Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників

Запрошуємо батьків майбутніх першокласників узяти участь у Інтернет-зборах, що проводитимуться з 1 по 31 березня 2023 року на сайті Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» https://edu-post-diploma.kharkov.ua.

Захід відбудеться за ініціативи Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації з метою поширення практики організації різних форм роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку та на виконання обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019–2023 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради  від 06 грудня 2018 року № 817-VIІ.

Учасники зборів у зручний для себе час зможуть ознайомитися з нормативним документом, що регламентує порядок прийому дітей до 1 класу, інформаційними матеріалами з питань готовності дітей до школи та порадами щодо створення умов для їх успішної адаптації, заповнити анкету та поставити свої запитання модераторам Інтернет-зборів.

 

Взяти участь можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfo0vRZI5QsKkw8bOAElY1EHhvPpSMcpkf5qT6sef4w8Sn7vA/viewform

 

 

 

Методичні аспекти навчання математики: рахуємо та обчислюємо із задоволенням.

Нумерація у межах 100. Деякі прийоми додавання і віднімання у межах 100

Шановні батьки першокласників!

Пропонуємо вашій увазі матеріали за темою «Методичні аспекти навчання математики: рахуємо та обчислюємо із задоволенням. Нумерація у межах 100. Деякі прийоми додавання і віднімання у межах 100» (Гезей О.М., старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти).
Зміст матеріалів призначено для батьків першокласників, які хочуть методично правильно допомогти своїй дитині у вивченні математики з питань:
утворення 10; лічба десятками, порівняння чисел, отриманих при лічбі десятками, додавання та віднімання чисел, отриманих при лічбі десятками, порівняння круглих чисел, додавання і віднімання круглих чисел;
утворення чисел від 11 до 20, усна та письмова нумерація у межах 20; додавання і віднімання у межах 20 на основі нумерації;
утворення чисел від 21 до 100, усна та письмова нумерація у межах 100;
таблиця розрядів, запис чисел у вигляді суми розрядних доданків, запис числа за сумою розрядних доданків;
деякі випадки додавання і віднімання у межах 100 (на підставі нумерації чисел, без переходу через розряд);
поради.
Запрошуємо взяти участь батьків учнів 1-х класів, а також батьків майбутніх першокласників.
Ознайомитися з матеріалами можна  за посиланням: https://edu-post-diploma.kharkov.ua/?news=%d1%96%d0%bd%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%83-%d0%b7%d0%b2%d1%8f

 

ПРИЙОМ ЗАЯВ

ПРО ЗАРАХУВАННЯ УЧНІВ ДО 1-Х КЛАСІВ

закладів загальної середньої освіти Донецької селищної ради
у 2023/2024 навчальному році відбувається з 15 березня 2022 року 31 травня 2022 року
До уваги батьків юних українців і українок, вимушених переселенців!
На виконання ст.12,13 Закону України «Про освіту», ст.8,9,12 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 13.09.2017 №684 (зі змінами), листів МОН від 10.08.2018 №1/11-8477, від 16.04.2022 року № 1/4202-22, рішення виконавчого комітету Донецької селищної ради від 27.01.2022 №09,№10, наказу відділу освіти Донецької селищної ради від 27.01.2022 №25-ОД та з метою організованого прийому дітей до 1-х класів, відділ освіти Донецької селищної ради запрошує ваших дітей до закладів загальної середньої освіти нашої громади!
Привертаємо увагу, що зарахування дітей до першого класу, здійснюється відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 року (далі – Порядок), наказу Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».
Згідно з пунктами 4 та 5 Порядку, зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти одного з батьків дитини, до якої додаються:
1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.
3) Копія документа, що підтверджує місце проживання/перебування дитини (для підтвердження права на першочергове зарахування).
4) Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Нагадуємо про відповідальність батьків за надання ДОСТОВІРНОЇ інформації! В умовах воєнного стану, під час карантину прийом заяв про зарахування дітей до перших класів закладів загальної середньої освіти Донецької ТГ у 2023/2024 навчальному році та відповідних документів або їх копій можна надати електронною поштою у сканованій формі без електронного цифрового підпису, також може здійснюватися через портал «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» (https://school.isuo.org/) Для цього необхідно зареєструватись на сайті, обрати заклад загальної середньої освіти, створити заявку та підтвердити її документами у закладі, дотримуючись інструкцій https://school.isuo.org/contact
Для підтвердження електронної заяви та зарахування дитини до 1-го класу одному з батьків потрібно обов’язково до 31 травня 2023 року звернутися до закладу освіти особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) та подати всі необхідні документи (оригінали та копії).
Обирайте зручний для Вас спосіб подачі документів до закладу загальної середньої освіти та готуйтеся до вступу дітей до першого класу в 2023 році!
Наказ від 13.01.2023 № 12-ОД Про прийом дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Донецької територіальної громади
Рішення Про ведення обліку дітей дошкільного віку
Рішення Про визначення дати подання заяв на зарахування до 1 класу

Про прийом дітей до 1 класу П’ятигірського ліцею

Триває набір дітей до 1 класу закладів загальної середньої освіти Харківської області.
З метою надання допомоги батькам першокласників на нашому сайті створено канал зв’язку, де є можливість поставити запитання та отримати відповідь відповідних фахівців.
Пропонуємо ознайомитися з презентаційними матеріалами, що допоможуть батькам на етапі вступу дитини до школи.
Матеріали підготувала  Коченгіна М. В., завідувач секції розвивального навчання кафедри методики дошкільної та початкової освіти, канд. пед. наук:
Для налагодження комунікації між педагогами та батьками першокласників пропонуємо матеріали, що сприятимуть удосконаленню готовності педагогів до організації партнерства з батьками першокласників і учнів задля підвищення культури відповідального батьківства.
Матеріали підготували:
  1. Капустіна Н.О., методист Центру громадянського виховання КВНЗ«Харківська академія неперервної освіти»:
  1. Прасол І.О., методист Центру громадянського виховання КВНЗ«Харківська академія неперервної освіти» (на волонтерських засадах).
  1. Коваль О. А., викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти КВНЗ«Харківська академія неперервної освіти»:
З метою підтримки батьків першокласників в умовах дистанційної освіти пропонуємо рекомендації «Як допомогти дитині адаптуватись до школи в умовах дистанційної освіти», як зробити період адаптації першокласників до умов навчання в дистанційному форматі менш болісним, як організувати режим першокласника, облаштувати робоче місце, налагодити контакт з учителем тощо.
Матеріал підготувала Нечай Олени Миколаївни, викладача секції розвивального навчання  кафедри методики дошкільної та початкової освіти, містяться поради батькам:
Запитання надсилайте на електронну адресу: nova_gromada@ukr.net