Про масові бійки

Поліцейські проводять невідкладні слідчі дії в рамках кримінального провадження за фактом події у центрі Харкова

Співробітники ювенальної превенції, дільничні офіцери, патрульні, оперативники, кіберполіція оперативно відстежують ситуацію.
Правоохоронці знайшли внутрішні чати в Telegram, через які підлітки збирались та координувались, встановили та опитали кожну особу. В рамках кримінального провадження проведено близько 100 процесуальних та слідчих дій, у тому числі невідкладні обшуки, призначені судові експертизи.
Поліцейські встановлюють джерела фінансування і адміністраторів цих інформаційних каналів, а також організаторів зібрань підлітків. З дітьми та їх батьками проводиться профілактична робота.
На думку начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області Володимира Тимошка, основна мета збору була дестабілізація ситуації в місті шляхом маніпулювання неповнолітніми дітьми, які дуже піддаються впливу і маніпулюванню. За словами очільника харківської поліції, субкультура виникла спочатку у російській федерації. Там також пройшли масові бійки, внаслідок яких є загиблі. Далі усе переноситься на територію України.
– Російські Телеграм-канали російською мовою з проросійськими текстами стравлюють дві групи молодих людей та робиться загальна картинка для російського ТБ про безлади у Харкові чи інших містах України, – наголосив начальник ГУНП в Харківській області Володимир Тимошко. – В кращому випадку це були б просто побої.
За словами керівника поліції, правоохоронці завчасно дізнались інформацію про збір молоді та оперативно провели превентивні заходи, не допустили біди.
– Будьте друзями для своїх дітей, проводьте з ними більше часу, пояснюйте їм, що є хорошо та що є погано, – звернувся до батьків неповнолітніх Володимир Тимошко.
Начальник поліцейського главку Харківської області подякував кожному поліцейському за те, що попередили бійку і провели роботу, яка унеможливіть подібні ситуації у майбутньому.
Нагадаємо, 27 лютого на площі міста зібралась група осіб з метою вчинення масової бійки. Для проведення слідчих дій до підрозділів поліції запрошено 245 осіб, з яких 215 неповнолітніх та 30 повнолітніх. Серед громадян – 149 хлопців, 66 дівчат та 3 раніше засуджених. У порушників вилучили 17 ножів, кастетів, газових балончиків.
Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294 (масові заворушення), ч. 2 ст. 304 (втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність) Кримінального кодексу України.
Слідчі дії тривають.

Володимир Тимошко