День української писемності та мови

День української писемності та мови в Україні святкується щороку, починаючи з 1997 року, коли президент Леонід Кучма підписав відповідний указ про встановлення свята. 9 листопада також відзначається церковне свято –День пам’яті преподобного Нестора Літописця, який стояв біля витоків української писемності, був послідовником Кирила і Мефодія, а також першим істориком Київської Русі.

День писемності та мови в Україні не випадково відзначають у свято вшанування пам’яті автора “Повісті временних літ”, адже саме преподобного Нестора вважають “батьком української словесності”. Сенсом всього його життя була книжкова справа.

В цей день в П’ятигірському ліцеї проведені тематичні лінійки.

Починаючи з 2000 року, на національному радіо проводиться диктант для всіх, хто виявив бажання перевірити свої знання української. Учні ліцею завжди беруть активну участь у його написанні.

З метою утвердження статусу державної мови та підняття її престижу, щорічно в День писемності та мови в Україні проводиться Міжнародний конкурс ім. Петра Яцика. Його організатором в 2000-му році виступив канадський меценат українського походження Петро Яцик, який зробив великий внесок у фінансування розвитку української науки за кордоном.

Спочатку в знаннях змагаються на базі шкіл, потім районів, областей, і завершальний етап – загальноукраїнський рівень. Саме 9 листопада у нашому ліцеї було проведено перший етап цього конкурсу.

Бібліотекар ліцею до Дня української писемності та мови оформила книжкову виставку “Рідна мова – не полова”.