26 березня – День Національної гвардії України

Професійне свято військових правоохоронців до 2015 року відзначалося як День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України. Після перейменування внутрішніх військ у Національну гвардію відзначається 26 березня.
Дата приурочена до дня прийняття Верховною Радою в 1992 році року Закону України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України».
Національна гвардія Украіни — це військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи МВС і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами — із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань, ерористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.
Службовці Нацгвардії виконують завдання по протидії злочинності, здійснюють охорону важливих об’єктів, дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, конвоювання, екстрадицію та охорону підсудних, забезпечують мир, спокій, безпеку, громадський порядок на всій території країни, беруть участь у ліквідації наслідків стихійних лих, забезпеченні карантинних заходів, участь у антитерористичній операції (операції об’єднаних сил) на Сході України.
З 2017 року Національна гвардія є членом Асоціації сил жандармерії і поліції країн Європи і Середземномор’я.
Національна гвардія України є соціальним партнером Державної служби зайнятості, представники НГУ беруть участь у ярмарках вакансій, презентують вакансії у військових частинах для шукачів роботи, беруть участь у семінарах для безробітних, орієнтуючи  людей на службу за контрактом тощо.
Вітаємо службовців, співробітників, ветеранів ВВ і НГУ з професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру і добробуту, родинного тепла, сил та енергії для нових здобутків!